Официјално: Џастин Бибер и Хејли Болдвин „рипнаа в тавче“ – таа е госпоѓа Бибер


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓„Мојата сопруга е одлична” – со овој Инстаграм статус на фотографијата на која Хајли Болдвин го држи за рака, а која ја објави на оваа социјална платформа, музичката ѕвезда Џастин Бибер официјално потврди дека тој и манекенката стапија во брак.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Неколку часа откако поп-пејачот истакна дека се венчал со убавицата, Хајли го смени презимето на социјалната мрежа и веќе е г-ѓа Бибер. На овој начин, и двајцата ги завршија шпекулациите дека нивниот таен брак е само шега.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hailey Rhode Bieber (@haileybieber) on

Според информациите од светските медиуми, 21-годишната Хајли има намера да го задржи своето презиме како заштитен знак.

Тие се во брак, Хајли е подготвена да направи големо семејство и да биде среќна”, изјави извор близок до пејачот. И тој навел дека пејачот одвај чекал да стане татко.