Одигра само два натпревари, а веќе заработи 6 милиони евра!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Мартин Одегард пред две години беше „чудо од дете“ кое го бараа сите големи клубови и пристигна во Реал Мадрид, каде неговиот татко во името на својот малолетен син потпиша договор на 22.01.2015 година.

Одегард за девет дена ќе наполни 18 години, пред неколку дена го одигра својот втор натпревар за „кралевите“, а шпанските медиуми објавија дека до сега заработил неверојатни 6 милиони евра!

Иако неговиот татко изјавуваше дека Одегард е исклучително незадоволен од статусот кој го има на „Сантиаго Бернабеу“ сепак факт е дека не се грижат премногу за тоа, бидејќи многуте нули кои пристигнуваат на нивната сметка го смируваат незадоволството.