Клоп е цар: Еве на кој начин ги изненади своите фудбалери!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Герамнскиот тренер Јирген Клоп најде многу инетресен метод за да го опорави тимот после шокантниот пораз од Бурнмаут.

Имено, тренерот на Ливерпул реши малку да ја опушти екипата после незгодниот пораз и во понеделникот го одведе комплетиот тим на дводневен излет во Барселона.

Како што пренесуваат англиските медиуми целта на Клоп му била зближување на екипата и своеврстен „тим-билдинг“. Германецот верува дека тоа одлично ќе влијае на играчите да се опуштат малку во топлите краеви и таму добро прихички да се припремат за мечот со Вест Хем.

Харизматичмиот тренер е познат по тоа што му придава големо значење на тимскиот дух и на добрата атмосфера во соблекувалната, па ова би требало да биде одличен потег во таа насока.

Екипата вчера воопшто не тренираше, додека за денес е предвиден тренинг, па вечер одење на „Камп Ноу“ и гледање на натпреварот Барселона – Борусија Мехенгладбах.