Од Мона Лиза до Кристиано Роналдо – може да се трансформира во кој ќе посака

Хе Јухонг е импресивна вижазистка од Кина која со своите надреални и автентични трансформации ја остави без зборови цела светска јавност. Нејзината вештина и креативност едноставно не познава граници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by YUYAMIKA宇芽 (@yuyamika7) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by YUYAMIKA宇芽 (@yuyamika7) on

Освен во Кина, таа веќе е глобално популарна со над 450.000 следбеници на Инстаграм надвор од нејзината земја. Таа секојдневно со шминка и облека се претвора во десетици познати личности.

 

View this post on Instagram

 

Imitation of makeup Taylor Swift

A post shared by YUYAMIKA宇芽 (@yuyamika7) on

Така на неколку часа девојката стана Мона Лиза, Кристиано Роналдо, Дита фон Тиз, Џони Деп, Алберт Ајнштајн, Тејлор Свифт, Мајкл Џексон, Одри Хепберн, девојата со бисерна обетка и уште многу славни личности.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by YUYAMIKA宇芽 (@yuyamika7) on

Таа на Инстаграм објавува и делови од процесот на трансформација , што особено ги одушевува фановите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by YUYAMIKA宇芽 (@yuyamika7) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by YUYAMIKA宇芽 (@yuyamika7) on