Од матичниот клуб не слушнале ништо од него: Каде исчезна синот на Дидие Дрогба?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Синот на легендарниот фудбалер на Челзи и поранешен репрезентативец на Брегот на Слонова Коска Дидие Дрогба е исчезнат.

Исак Дрогба е 21-годишен син на Дидие, кој исто така е фудбалер и игра за португалска Академика.

Тој побарал да отпатува во Франција на почетокот на новата година за да полага испит и исчезнал.

„Имавме договор кога да се пријавиме, но тоа не се случи. Не слушнавме ништо повеќе за него. Тој е забавен, но дефинитивно требаше да се прилагоди овде“, тврдат од Академика.

Сите обиди на луѓето од клубот да го контактираат биле неуспешни и никој не знае каде се наоѓа Исак Дрогба.