Слушнете ја официјалната химна на претстојното Светско фудбалско првенство во Катар


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Фудбалска федерација ФИФА денес ја објави официјалната химна за Светското првенство кое ќе се игра на крајот од годината.

Химната го нос иимето „Хаја јаја“ што во превод значи „подобро заедно“. Премиерно ќе биде изведена на денешната ждрепка за групите од 17:00 часот.

„Песната симболизира како музиката и фудбалот може да го обединат светот. Песната ја отсликува и возбудата на фудбалскиот фестивал кој ќе осветли светот кон крајот на оваа година“, објавија од ФИФА.