Од лизгачка, до модел и пејачка: „Сè што правам го засенуваат моите бујни гради“


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Бившата лизгачка Ана Семенович својата родна Русија ја претставуваше на светските првенства во 1998 и 2000 година, а од спортската кариера се пензионираше многу многу рано. Денес, со нејзини 38 години, таа медиумското и јавното внимание ги привлекува пред сè со нејзините бујни гради.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Семенович Анна (@ann_semenovich) on

Минатата година се пожали дека сè што прави останува во сенка на нејзините големи гради. „Не е важно што работам – дали освојувам медали за својата земја на мраз, или настапувам со популарен бенд, или глумам во популарни серии, филмови или спотови – сето внимание го собираат моите гради“, изјави Ана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Семенович Анна (@ann_semenovich) on

„Некогаш имав чувство како да сум единствената со големи гради во цела Русија“, додава поп ѕвездата која на Инстаграм ја следат над 1,7 милиони следбеници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Семенович Анна (@ann_semenovich) on

Двојната освојувачка на меѓународното натпреварување Finlandia Trophy (1996 и 1997) е сопственичка и на сребро и злато од руското првентво. Денес, освен со „моделинг“, се занимава и со пеење, а се проба и во актерските води.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Семенович Анна (@ann_semenovich) on