Новото количе на Куртоа е бесна машина


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Белгискиот голман кој ја брани мрежата на шпанскиот фудбалски шампион Реал Мадрид, Тибо Куртоа се пофали со нов автомобил. Белгиецот својата гаража ја збогати со луксузен примерок на Ферари.

Куртоа на последниот тренинг на кралевите пристигнал со нов автомобилм Ферари Рома 2020 чија цена се движи околу 200.000 евра. Тибо инаку е познат како голем љубител на скапи и брзи автомобили , во гаражата има вистински „ѕверови“ од автомобил.

Новото Ферари Рома 2020 на Куртоа брзина од 100 км на час ја достигнува за само 3,4 секуди.

Автомобилската „ергела“ која Куртоа ја поседува во неговата гаража можете да ја погледнете на видеото во прилог подолу.