Нови главоболки за Мурињо – се повреди Погба!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, ќе се соочи со нови главоболки, откако најскапото летно засилување, Пол Погба заработи повреда на мечот со Фенербахче.

Погба по еден дуел со противнички фудбалер се пожали на болки во мускулот и не можеше да го продолжи натпреварот.

Се очекува Французинот да го пропушти дуелот со Свонси во недела, а за гостувањето во Велс во комбинација нема да бидат ниту Андер Ерера, Антонио Валенсија и Ерик Баи.

Денес Французинот ќе направи детални испитувања и точно ќе се знае степенот на повредата и колку време ќе биде надвор од терените.