НЕВЕРОЈАТЕН ДУЕЛ на Ролан Гарос: Настрада собирачот на топки!


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Денес на „Ролан Гарос“ видовме една необична ситуација во која главен актер беше босанскиот тенисер Дамир Џумхур.

Џумхур играше против Зверев, но во еден момент имаше судир на теренот со собирачот на топки и го „нокаутираше“.

Момчето го извлече подебелиот крај…Погледнете!