Нема ни 20 години, а веќе поседува 4 луксузни вили „тешки“ десетици милиони долари


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Деветнаесетгодишната Кајли Џенер, која се прослави со реалното шоу Keepin’ Up With Kardashians, недоамна ја купи својата четврта вила.

Нејзиниот последен дом се наоѓа во Хиден Хилс во Калифорнија и е изграден во 2015 година. За оваа куќа Кајли платила 12 милиони долари.

Вилата има осум спални соби, 11 бањи, домашно кино, базен, спа центар, просторија за вежбање, соба за масажа и пространа кујна.

Славната стартлета често е на мета на критики на таблоидите поради нејзиното однесување, но најмногу поради извршените неколку пластични операции, иако има само 19 години.