Неговиот роднина беше брутално нокаутиран, па Кабиб влета во кафезот (видео)

Роднината на УФЦ ѕвеаздата Кабиб Нурмагомедов, Шамил Завуров се бореше против Мансур Барнауи на натпревар организиран од ММА.

Роднината на Кабиб доживеа брутален нокаут и неславно го заврши ова натпреварување. Завуров добро го отвори мечот, а потоа доби нокаут.

Мансур изведе неверојатен удар со колено во главата на противникот, па Завуров се сруши на подот.

Покрај кафезот беше и Кабиб кој веднаш скокна да му помогне. Завуров беше без свест неколку секунди, а Кабиб се обидуваше да му помогне.

За среќа и докторите брзо реагираа, па се се заврши без последици.