„Најсвежиот“ предизвик: Изеде 500 лути Тик-Так бонбони – погледнете што му се случи


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Канаѓанецот Питер Червински е еден од најпознатите натпреваруварувачи во јадење, кој моментно држи Гинисови рекорди во вкупно девет категории.

Популарниот „фуриозен Пит“ на својот Јутуб канал има речиси четири милиони претплатници. Еден од последните предизвици упатени кон него се состои во тоа – да изеде 500 „Тик-Так“ бонбони за освежување на здивот една по друга.

Тој го изведе тоа и го објави видеото со придружен коментар: „Ова е дефинитивно „најсвежиот“ предизвик што кога било сум го прифатил“.