Спорт

На двајца играчи на Барса „им се допаѓа“ отказот на Валверде

Барселона се одлучи да му врачи отказ на тренерот Валверде и за нов кормилар го назначи Кике Сетиен.

Многу од играчите на каталонскиот тим со жалење ја примија веста и испратија емотивна порака до Валверде, но имаше и такви кои се израдуваа на веста.

Именом, двајца фудбалери од тимпот, Артур и Рики Пуиг ја „лајкнаа“ објавата на официјалната страна на Барселона каде му беше заблагодарено на Валверде за соработката.

Артур и Пуиг немаа голема минутажа кај Валверде, но подоцна на нивните профили му се заблагодарија на Валверде за соработката.

 

To Top