Спорт

Талевски ја има најдобрата асистенција на денот (видео)

Македонската ракометна репрезентација доживеа тежок пораз од Австрија и го заврши настапот на Европското првенство.

Ракометарите против Австрија го одиграа најлошиот меч на ЕП, а како мала утеха дојде признанието за Филип Талески, кој има две асистенции во Топ 5.

Едната е најдобрата на денот, кога зад грб му додава на Манасков.

To Top