На 61 години Шерон Стоун распали за насловна од престижниот Vogue

Американската „фам-фатал“ актерка и холивудска ѕвезда Шерон Стоун на 10 март, оваа година, наполни 61 година. Но, таа уште еднаш докажа дека годините за неа се само бројка која воопшто не ја спречува и понатаму да биде фатална заводничка.

Покрај очигледниот сексапил и провокативните сцени во филмовите, актерскиот талент на Шерон никогаш не бил оспоруван, па за филмот „Казино“ беше номинирана за Златен глобус и Оскар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vogue Portugal (@vogueportugal) on

Шерон очигледно ништо не може да ја спречи кога станува збор за бескомпромисно фатални и заводливи позирања и изданија за модните списанија.

Годините Шерон секогаш ги фрла во втор план, бидејќи секоја животна фаза ја обележала со насловни страни на списанија на кои била гола.

Овој пат згодната актерка се појавила на насловната страна за португалското, мајско издание на магазинот „Вог“.