Прво, па машко: Меган Маркл на свет го донесе новиот британски принц


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, сопруга на помладиот од британските принцови, Хари, роди машко бебе, јавува Гардијан.

Најмладиот припадник на британската кралска фамилија е седми по ред на тронот и осми правнук на кралицата Елизабета.

Принцот Хари, исто така, бил присутен на раѓањето, кое се случило денеска, во 5.26 часот.

Бебето е четвртиот внук на принцот од Велс, и прво за мајката на Меган, Дориа Раглен, која се смета дека е во новата резиденција на парот Фрогмор Котиџ, на имотот Виндзор, откако дојде овој месец, од нејзиниот дом во Лос Анџелес, за да ја поддржува нејзината ќерка.