Славни

Мрази да губи: Роналдо веднаш го симна медалот после поразот во Суперкупот – еве што направи со него

Кристиано Роналдо, меѓу другото, е познат како спортист кој едноставно мрази да губи и не ги поднесува добро поразите. Секој пораз тешко му паѓа, посебно ако тој пораз е во борба за трофеј.

Јувентус вчера го играше италијанскиот Суперкуп против Лацио. Римскиот тим во Ријад однесе заслужена победа од 3:1.

На еден од најдобрите фудбалери на денешницата воопшто не му беше пријатно што изгуби, а тоа најдобро се забележа на доделувањето на медалите. Откако го доби медалот Роналдо веднаш го симна од вратот.

Многумина ги интересираше што Роналдо направи потоа со медалот. Тоа не им избега на многубројните фотографи кои беа присутни на стадионот во престолнината на Саудиска Арабија.

To Top