Актуелно

Облачна и постудена среда

Денес, среда, 25 декември, времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено, со појава на сончеви периоди.

Во северните и североисточните делови на планините и на повисоките места ќе има услови за слаб снег. Ќе дува умерен, а на југоистокот повремено засилен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од четири до 13 Целзиусови степени.

Во Скопје, променливо облачно и постудено со сончеви периоди . Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 11, Маврово 4, Охрид и Битола 8, Крива Паланка и Берово 5, Кавадарци 11, Дојран 13.

Следува период на променливо облачно и постудено време со сончеви периоди и со умерен до засилен северен ветер. Во северните делови на повисоките места и на планините ќе има услови за снег. Во сабота повремен снег ќе има и во пониските места.

To Top