Моментот кога фраерот Азар му ја „скрши кичмата“ на Смолинг


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓На четвртфиналниот меч помеѓу Челзи и Манчестер Јунајтед, Крис Смолинг во една дуел ситуација со Еден Азар сакаше да делува моќно, стоперски енергично и самоуверено против ѕвездата од Челзи, тргнувајќи да го блокира на време уште на централниот дел од теренот, но само една секунда подоцна остана „без кичма“ по фантастичната финта од Азар.