Младата данска политичарка позираше целосно гола – нејзиниот Инстаграм врие од жешки пози


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Младата данска политичарка, манекенка и „риалити“ ѕвезда, Никита Клаеструп, е целосна спротивност на сето она што би се очекувало од личност која има таков непосреден и директен допир со политиката.

23-годишната убавица има Инстаграм профил кој врие со жешки, голи и провокативни фотографии, а меѓу нив има и една на која целосно разголена лежи на кревет.

Иако на почетокот од својата политичка кариера беше дел од Младите конзервативци, после изборот во 2015 година Никита наеднаш се префрли кај либералите. Освен што се занимава со политика, студира реторика на Универзитетот во Копенхаген.