Меси во репрезентација има посебен прекар – го откри Серхио Ромеро


Три дерби натпревари овој викенд ↓↓↓


Искусниот аргентински голман, Серхио Ромеро откри каков перкар има Лионел Меси во соблекувалната на аргентинската репрезентација.

Ромеро нема да игра на Светското првенство поради повреда, но смета дека Аргентинците предводени од Меси можат да направат многу.

Помеѓу другото Ромеро го откри и прекарот кој го добил Меси.

„Поради неговата висина Меси го нарекуваме џуџе, но тоа не му пречи. Сепак се работи за голем професионалец и никогаш не направил проблем“, изјави Ромеро.

Аргентина на Мундијалот во Русија ќе игра во група со Нигерија, Хрватска и Исланд, а од Меси се очекува конечно да ја одведе селекција до еден голем трофеј.