Спорт

Меси ги „брка“ овие тројца од Барселона!

Сите знаеме колкава е моќта на Меси во Барселона, некои тврдат дека е поголем дури и од клубот, па и во минатото сме биде сведоци на заминување на фудбалери од „Камп Ноу“ по желба на Аргентинецот.

После дебаклот во Париз ситуацијата во Барселона не се смирува, па медиумите денес тврдат дека Меси е многу разочаран и дека изразил желба тројца фудбалери да го напуштат клубот на крајот на сезоната.

Станува збор за Жереми Матије, Лукас Диње и Андре Гомеш.

Португалецот се смета за еден од главните виновници за поразот од ПСЖ, беше исвиркан на „Камп Ноу“, а Меси смета дека тој нема квалитет да игра за Барселона.

Во моментов има доста неразјаснети прашања во Барселона, па сигурно пред Каталонците е бурно лето, но сигурно е дека до крајот на сезоната ќе се борат за титулата во Примера.

To Top