Меси ги „брка“ овие тројца од Барселона!

epa05791519 FC Barcelona's Argentinian striker Lionel Messi attends his team's training session at the Parc des Princes stadium in Paris, France, 13 February 2017. FC Barcelona will face Paris Saint-Germain in the UEFA Champions League round of 16, first leg soccer match on 14 February 2017. EPA/ETIENNE LAURENT

Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Сите знаеме колкава е моќта на Меси во Барселона, некои тврдат дека е поголем дури и од клубот, па и во минатото сме биде сведоци на заминување на фудбалери од „Камп Ноу“ по желба на Аргентинецот.

После дебаклот во Париз ситуацијата во Барселона не се смирува, па медиумите денес тврдат дека Меси е многу разочаран и дека изразил желба тројца фудбалери да го напуштат клубот на крајот на сезоната.

Станува збор за Жереми Матије, Лукас Диње и Андре Гомеш.

Португалецот се смета за еден од главните виновници за поразот од ПСЖ, беше исвиркан на „Камп Ноу“, а Меси смета дека тој нема квалитет да игра за Барселона.

Во моментов има доста неразјаснети прашања во Барселона, па сигурно пред Каталонците е бурно лето, но сигурно е дека до крајот на сезоната ќе се борат за титулата во Примера.