МекГрегор: „Ако го убијам – добро! Тогаш ќе ми платата дупло“


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Во рамки на подготовките за претстојниот жесток „тепачки“ дуел со Хабиб Хурмагомедов, ирскиот славен ММА „фајтер“ Конор МекГрегор продолжува и да го провоцира својот иден противник, но и дел од обожавателите на оваа боречка дисциплина, со објави на социјалните мрежи.

МекГрегор не само што навести дека ќе го убие Нурмагомедов, туку истакна и дека за таков исход од битката, ќе добие двоен хонорар.

„Ако умре – добро! Тогаш ќе ми биде платено двојно“, напиша Конор на Инстаграм.

Конор МекГрегор отсекогаш бил познат по својата способност да влегува под кожата на противникот и да го вади од рамнотежа. Истото му се случи и на Жозе Алдо, но Хабиб Нурмагомедов тврди дека не обрнува внимание на зборовите на Ирецот и претпочита да зборува во „кафезот“.

Средбата меѓу Конор МекГрегор и Хабиб Нурмагомедов ќе се одржи на 6 октомври на турнирот УФЦ 229.