Се „одјави“ уште една холивудска легенда – почина славниот Барт Рејнолдс


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Славниот холивудски американски актер Барт Рејнолдс почина вчера на 82-годишна возраст. Актерската ѕвезда од филмски серии како „Gunsmoke“, „Smokey and the Bandit“ и „Boogie Nights“ починал во болница во Флорида.

Познат како еден од опасните момци на американската филмска сцена, Рејнолдс ја започна кариерата на филмското платно во култниот филм „Deliverance”.

Го глумеше и полицискиот детектив Ден Огуст во истоимената серија, а во 1997 година беше номиниран за Оскар за најдобра споредна улога во „Boogie Nights“.