„Машината“ Халанд не знае да промаши (снимка)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Дека Ерлинг Халанд е еден од најдобрите напаѓачи е веќе добро познато и тука нема потреба од премногу да се коментира, сега воодушеви со својата прецизност.

На еден од последните тренинзи на Борусија направи нешто што изгледа како точка за во циркус, но секако е тешко да се направи. Норвежанецот намести три топки една врз друга и со сите го погоди горниот десен агол на голманот.