Славни

Погледнете на што личи Насри – не може да трча од што е здебелен (снимка)

Зачера на „Велодром“ се одигра натпревар помеѓу легендите на Марсеј и УНИЦЕФ за Марсеј настапија голем број легенди, Дидиер Дрогба беше во центарот на вниманието бидејќи постигна хет-трик. Сепак се коментира и изгледот на Насри.

Насри не игра фудбал околу една година, а неодамна и официјално објави дека оди во пензија. 34-годишникот е целосно аут од фудбалска форма.

Во еден момент од натпреварот Насри и се лизна на теренот што беше причина за сеир кон поранешната ѕвезда на Арсенал и Манчестер Сити.

To Top