Ливерпул и Тотенхем се „тепаат“ за ѕвездата на Динамо


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Во зимскиот преоден рок Клоп и Покетино ќе водат битка за 19-годишниот Хрват Анте Чориќ, пренесуваат англиските медиуми.

Динамо Загреб е познат по тоа што добро ги продава своите фудбалери, а најновиот свој „бисер“ е спремен да го продаде за 15 милиони евра, сума која Ливерпул и Тотенхем се спремни да ја платат.

Сега останува да се види кој од двата клуба ќе ја добите битката за потписот на Анте Чориќ. Во Тотенхем се надеваат на добрите односи кои ги имаат со Динамо Загреб, додека „црвените“ како адут го имаат Јирген Клоп кој од поодамна го следи Хрватот.