Латино дивата нема комплекси: Вака се шминка Џенифер Лопез

Две различни изданија на славната Џеј Ло за двата официјални и едни од најпрестижните настани во светски рамки – доделувањето на Оскарите и забавата на Vanity Fair.

Сребренкасто-стаклестиот фустан и сината комбинација беа совршени за 49-годишната пејачка, која на доделувањето на Оскарите и на Vanity Fair забавата се појави во друштво на својот дечко Алекс Родригез.

Џеј Ло на својот профил на Инстаграм објавила видео во кое ја покажала целата постапка за подготвување за овој голем настан.

На видеото се гледа како од издание без грам шминка таа со професионален „мејк-ап“ се претвора во фатална заводничка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on