Спорт

КРВАВА пресметка во ММА во женска категорија (Видео)

Дербито во ММА помеѓу бразилките Џесика Андраге и Клаудија Гаделија се претвори во крвав масакр.

Двете девојки во рингот започнаа силно уште од самиот старт. Гаделија која беше рангирана како број еден во својата категорија буквално и ја отвори аркадата на својата противничка.

„Но, ниту Андраге не и остана „должна“, набрзо можеше да се забележи крв и кај фаворитката во овој натпревар и можеби беше блиску до нокаут, но тоа не се случи. На крајот и двете натпреварувачки добија бонуси поради тоа што беа дел во еден од најдобрите мечеви“, пишува спортски мк.

To Top