Коњ на поило во Градски парк во Скопје


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Автомобил со скопски регистарски таблички марка „Пежо“ пропаднал во езерцето во Градскиот парк. Во инцидентот повредени нема.

Информацијата за МИА ја потврдија од Министерството за внатрешни работи од каде информираа дека нивни екипи се испратени на терен.

До Територијалната противпожарна единица на Град Скопје досега нема пријава за евентуална интервенција.

Слика со пропаднатиот автомобил беше објавен на фејсбук страната „Ние сме од Скопје“.

Сѐ уште не се знае како автомобилот се нашол во езерцето. На местото пред мостот се видливи траги на кочење, што укажува на тоа дека е можно повеќе автомобили да имало во во овој дел од паркот.