Кога Кими Раиконен ќе те повози малку – вака изгледа тоа (снимка)

Кими Раиконен изминатиот викенд ја извозе претпоследната трка во шампионатот, но и во кариерата за тимот на „Alfa Romeo“ во Формула 1.

Во средата, Ф1 објави видео од „Alfa Romeo Giulia“ на својот Јутјуб канал со Кими Раиконен зад воланот.

Погледнете како изгледа брзо возење со поранешен светски шампион.