Спорт

Кога ќе речат „изгина на терен за клубот“ – е ова е тоа! (снимка)

Бразилскиот фудбалски ветеран кој им пркоси на години и со играта и со физичката спремност, Тиаго Силва, после толку освоени трофеи, пехари, медали, уште игра стабилно и добро за својата репрезентација и за Челзи.

Синоќа „дечкото“ (37 години ли се? 😀 ) на мечот со Јувентус командуваше со одбраната на сините. Во еден момент спаси чист гол на италијанскиот тим со луда реакција во која дури и се повреди.

Истата интервенција – од друг агол.

To Top