Кога фанатизмот преминува во лудило: Вака навивачите од Бока внесуваат пиротехника


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Кога „на програмата“ е вечниот дуел меѓу Ривер Плата и Бока Јуниорс, не само што е сè можно, туку нештата редовно излегуваат од контрола и се далеку од нормала. Од Буенос Аирес синоќа доаѓаа многу лоши вести.

Натпреварот најпрвин требаше да се одложи за денес, откако навивачите на Ривер го нападнаа автобусот на гостите, а некои од играчите завршија во болница.

Но, како се ближеше натпреварот, пристигна едно шокантно видео.

Имено, една мајка во дрес на Ривер околу појаснот на својата ќерка лепи бакли, која очигледно сака да ги внесе во стадионот.

На овој начин смета дека редарите и полицијата ќе заборават на нејзнината ќерка и без проблем ќе внесе пиротехника на стадионот.