Ќе биде „жешко“ на Светското во Русија – Бразилките знаат како (фото)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Фудбалската репрезентација на Бразил во вчерашниот натпревар ја совлада Германија со резултат 1:0, а натпреварот во Берлин го обележаа атрактивните навивачки на оваа земја.

Бразилките се познати по својата убавина и атрактивност, а тоа го покажаа и вчера бодрејќи ја својата репрезентација која на крајот ги израдува. Уживајте во убавината на овие девојки кои сигурно ќе допринесат за дополнителен сјај на Мундијалот во Русија…