Франција го има наследниот на Зизу: Мбапе ја повтори магијата на Зидан (видео)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Килијан Мбапе синоќа блескаше за француската репрезентација и постигна два гола во победата над Русија.

Најскапиот тинејџер покажа дека е легитимен наследник на Зинедин Зидан, и ја повторно познатата „магија“ на Зизу.

Погледнете ги двата идентични потези на Зидан и Мбапе!