Каракачанов пак треси глупости – со Охрид „си ја брани бугарштината“


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Изборниот спот на ВМРО-БНД на Красимир Каракачанов, а во кој има кадри од Охрид и се вели дека тие ја бранат „бугарштината“ ги вжешти политичките страсти меѓу Македонија и Бугарија.

Министерството за надворешни работи со соопштение реагираше до Софија по повод појавени несоодветни изборни спотови во Република Бугарија во кои се покажуваат територијални претензии кон Македонија.