Кафу ги израдува навивачите на Реал: Најави голем трансфер на „Бернабеу“! (Видео)

Легендарниот Бразил најавува голем трансфер на Реал Мадрид.

Маркос Кафу легендарниот десен бек на Рома, Милан и бразилската репрезентација е убеден дека неговиот сонародник и член а Рома, Алисон ќе заврши во Реал Мадрид.

„Марка“ пренесе видео кое е објавено на еден Твитер профил на навивачите на Реал кој го следат повеќе 1.2 милион фанови од арапските земји во кое Кафу јасно кажува:

„Алисон според мене ќе ја напушти Рома и ќе премине во Реал Мадрид“.

На дополнителното прашање Кафу само го зацврсти своето мислење.

„Да, за мене тоа е дефинитивно. Ќе премине од Рома во Реал Мадрид“, порача Бразилецот.

Да потсетиме, Алисон Бекер во овој момент е еден од најбараните голмани ова лето, а како потенцијални купувачи покрај Реал се јавија Ливерпул и Наполи.

https://twitter.com/ElPlanetaBlanco/status/1001681457243394050