Јулија Ефимова – божица на пливањето


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Руска олимпијка Јулија Ефимова, освен со своите успеси во базенските води, вниманието и симпатиите на јавноста ги привлекува и со својот шарм и заводлив изглед. Поради тоа ја нарекуваат „божица во бикини“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuliya Efimova (@pryanya93)

Атрактивната руска пливачка на Олимписките игри во Токио, во трката на 100 метри градно, го освои петтото место. Но, сексапилната Јулија за медиумите не е интересна само поради врвните резулати и поради својот изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuliya Efimova (@pryanya93)

Титулата „божица во бикини“ Јулија секојдневно ја потврдува со објавувње на „жешки“ фотки на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuliya Efimova (@pryanya93)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuliya Efimova (@pryanya93)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuliya Efimova (@pryanya93)