Спорт

Ја скина мрежата: Проектил на Барди против Сосиедад

Нашиот интернцаионалец, Енис Барди несомнено го наметнува своето име во високите фудбалски икони, особено по погодоците кои ги постигнува во дресот на шпански Леванте.

Барди на синоќешниот дуел против Сосиедад, испрати проектил и на фантастичен начин го собори противничкиот голман.

Она што е уште поинтересно е фактот дека оваа сезона е прва за нашиот Барди во дресот на Леванте, а екипата досега по пет одиграни кола нема ниту еден пораз.

Леванте славеше против Реал Сосиедад со високи 3:0.

To Top