Ја раслече долната облека и ги покажа облините: „Вака изгледа вистинска жена“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Најпознатиот „плус-сајз“ модел на светот, Ешли Греам, позираше (с)облечена само во наметка, покажувајќи го за своите фанови сиот раскош на своите облини.

Греам се чувствува одлично во своето тело, а со своето однесување ги инспирира и другите жени и девојки да се сакаат и да се прифаќаат себеси такви какви што се.

@editionhotels

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham) on

Таа на драго срце ги окажува своите облини, без оглед на тоа што некои мислат дека има вишок килограми, а тоа го направи и на последната фотографија на која седи во стол, наметната само со домашна наметка.

„Вака изгледа вистинска жена“, напиша еден нејзин обожавател на фотографијата, додека други упатија благодарност што го промовира позитивното мислење. Таа неодамна позираше и за Sports Illustrated облечена во бикини.