Интер и Милан како некогаш: Се борат за еден од најдобрите во светот!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Италијанските гиганти Интер и Милан имаат нови сопственици од Кина и се најавува дека двата клуба следното лето ќе бидат многу активни на трансфер пазарот.

Двата клуба сакаат да донесат големи ѕвезди во својот тим, а медиумите на Апенините тврдат дека голема битка ќе водат за потписот на ѕвездата на Манчестер Сити, Кун Агуеро.

Агуеро во последно време го загуби местото во стартниот тим, па медиумите се погласно шпекулираат дека тој ќе го напушти „Етихад“ на крајот на сезоната.

Миланските клубови сакаат да ја искористат таквата ситуација и да го донесат во своите редови, а со оглед на фактот дека ќе имаат огромен буџет нема да им преставува проблем да платат 60 милиони евра за неговиот потпис.