„Имаш Вардар ти верни Комити“: Еуфорија на аеродром кога пристигнаа „вардарци“ (фото)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Фудбалските херои, четата на Чедомир Јаневски доцна синоќа пристигна во Скопје, пренесува Спортски.мк.

Црвено-црните беа пречекани со овации и навивачки песни, емотивно и се уште во неверување. Вардар испиша историја!

Навивачите скандираа, а особено му се поклонија на како што велат и самите „Чеде Мајстореее“.

Погледнете дел од атмосферата на скопскиот аеродром.