Славни

„Имаш подобар прием од Лукаку“: Ноле повторно во фудбалско издание

Тенискиот ас Новак Ѓоковиќ со серва на трева против член на својот стручен штаб се опушташе и забавуваше после експресно обезбеденото полуфинале на престижниот Вимблдон.

Ѓоковиќ експресно во три сета во четврт финалето вчера го декласираше Белгиецот Гофан и закажа полуфинале проѕтив незгодниот Шпанец Роберто Баутиста Агут.

Популарниот Ноле сакајќи да се опушти по мечот со Гофан со пријателите од стручниот штаб одигра серва на трева во дворот на куќата во која е сместен во Лондон и ги покажа своите одлични способности и со фудбалската топка.

Неговите фанови на социјалните мрежи му порачаа дека има подобар прием од центарфорот на Манчестер Јунајтед робусниот Ромел Лукаку.

Advertisements
To Top