Ибракадабра денеска полни 41 година – погледнете ги неговите 10 најдобри гола во кариерата


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ денеска го прослави 41. роденден, иако на теренот пред повредата покажа дека може да игра на врвно ниво без разлика на годините.

Ибрахимовиќ често е темпераментен, но понекогаш знае да биде и расположен, додека денеска доби специјална честитка од неговиот тим Милан.

Швеѓанецот ја почна кариерата на 3 октомври 1981 година, а потоа замина во Ајакс каде што го покажа големиот талент.

Потоа во кариерата играше за европски гиганти како Јувентус, Интер, Барселона, Милан, ПСЖ, Манчестер јунајтед, Лос Анџелес Галакси, додека за Шведска одигра 121 меч.