Ибра се развозува со нерегистриран Ферари од 2 милиони евра (снимка)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


На социјалните мрежи се споделува снимка на која е снимен Златан Ибрахимовиќ како се развозува со својот Ферари во Шведска.

Тој модел е направен во само 500 примероци и се проценува дека вреди околу два милиони евра, а брзина до 100 километри на час развива за само три секунди. Но, поради тоа возење Златан ќе биде парично казнет.

„Тој автомобил не е регистриран од 30 март. Автомобилот не се вози ако не е регистриран“, порачаа од надлежните институции во Шведска откако и до нив стигна снимката од социјалните мрежи.