Славни

Хуманоста е нејзино второ „јас“: Емилија Розман повторно во хуманитарни цели

„Дали знаете дека постои институт во Холандија каде што можете да ја пратите вашата коса во вид на донација и тие изработуваат бесплатни перики стриктно за деца кои се борат со ракот!
Адресата е: Haarwensen Postbus 244 3640 AE Mijdrecht The Netherlands (hair donation)“.

Со овој текст во објавата на нејзиниот Фејсбук профил, македонската убавица Емилија Розман уште еднаш покажа и докажа дека хуманоста и хуманитарниот активизам се нејзино второ „јас“.

За манекенката Розман одамна е познато дека е хумана личност која својот хуманитарен активизам го докажала како крводарител, член на Црвениот крст. Со нејзиниот последен хуман гест таа дополнително ги освои симпатиите на голем број Фејсбук корисници и нејзини обожаватели.

Розман дефинитивно е јавна личност од чиј активизам и хуманост можат и треба да учат многу други познати „фаци“.

Advertisements
To Top