Спорт

Херојот на Милан: Немам видено вака луд натпревар!

Милан оствари херојска победа на гостувањето кај Болоња откако успеа да освои три бода иако на терен беше со двајца фудбалери помалку.

Херој на „росонерите“ секако беше новото засилување Делуфеу, кој со извонреден дриблинг ја промеша одбаната на домаќините и му ја сервираше топката на Пашалиќ.

„Ова беше неверојатна ноќ, никогаш не сум видел ваков ’луд’ натпревар, победа со девет против 11. Овие три бода вредат како шест“, истакна Делуфеу.

„Ова се три бода од огромна важност и ние сме многу среќни. Го одбранивме дресот на Милан, ова е еден историски клуб и за него секогаш мора да играме со ваква посветеност. Милан е секогаш Милан“, заклучи Шпанецот.

Advertisements
To Top