Славни

Трамп преку претседателскиот Твитер им се насрчи на Nordstrom оти ја опструираат Иванка

Доналд Трамп на Твитер ја нападна трговската компанија за луксузни стоки Nordstrom поради исфрлањето од продажба на модната линија на неговата ќерка Иванка, оценувајќи го тој потег како „многу неправеден“.

„Nordstrom многу неправедно се однесуваше кон мојата ќерка. Таа е прекрасна личност. Секогаш ме поттикнува да го направам правилниот потег“, напиша американскиот претседател.

Тој тоа прво го „твитна“ на својот личен профил, а потоа го преобјави и на официјалниот профил на претседателот на Твитер, што досега беше наменет само за прашања од државен интерес.

Nordstrom минатата недела ја прекина соработката со Иванка Трамп, официјално поради лошиот пласман на нејзината модна колекција.

Advertisements
To Top