Хадид, Шајк, Рита Ора, Болдвин и Џенер – која од која пожешка за Love


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Како што обично бидува, британското списание Love и оваа година, при крајот на календарската 2016, околу себе ги собра најубавите и најславни жени на светот, вклучително и Британката со косовско потекло – Рита Ора.

Неколку години наназад списанието Love, на крајот од годината, го прави својот секси и атрактивен календар Love Magazine’s Love Advent Calendar, за кој оваа година позираа 24 познати убавици од светот на шоубизнисот, без задршка обидувајќи се да го шамираат фото објективот.

Оваа година, 26-годишната Рита Ора е дел од оваа секси елита, па за таа прилика се одлучи за баварска носија и танц на познатата композиција Boogie Woogie Bugle Boy. Жешкото видео го потпиша Шон Френк, а го продуцираше Џес Џобст.

Претходните денови за декември ги „исполнија“ Бела Хадид и Ирина Шајк.

А по Рита Ора следуваа Ајланд Болдвин и Кендал Џенер.